Asimuv zakon vlastně není je to celkem rozumně zvolená představa robotích pravidel ale ani dnes se žádný robot v továrně nebude rozpakovat udělat z vás fašírku pokud ho k tomu povede jeho program.A umělá inteligence dneška ačkoliv se ještě zdaleka nejedná o inteligenci je o tom že ani sami autoři nedokážou přesně predikovat výsledek svého snažení
Odpovědět2 0
Dle mého jde spíše o to postavit tuhle snahu takříkajíc mimo zakon teprve tehdy je možné podnikat různé akce proti neposlušným režimům.A vůbec to neznamená že se tomu nebude věnovat patřičná pozornost.Protože něco zkoumat a zavádět do výzbroje jsou různé věci.
Odpovědět1 0
Zákazy nic neřeší, vedou k tomu, že danou technologii vyvine někdo, kdo na zákony kašle a těm slušným sebere možnost se bránit. Takže si spíš myslím, že by to stejně neprošlo.
Odpovědět2 1
Ti, kdo mezinárodní dohody nerespektují, zatím naštěstí ani nemají dostatečně kvalitní vzdělávání. Nicméně jim asi nebrání najmout někoho kdo to umí, za nabídku "kterou nelze odmítnout".
Mně na tom spíš vadí, že to snad porušuje Asimovy zákony, a vůbec nikdy se s takovým vývojem nemělo začít...
Odpovědět0 1
Třeba atomové zbraně jsou taky "zakázané", prakticky je ale už v KLDR nejspíš vyrobili a nikdo tomu nezabránil.
Odpovědět0 0
Tuto technologii vyvíjí USA a Izrael. Tedy "slušňáci", kteří na jakékoliv zákazy a dohody kašlou. Viz Izraelské jaderné bomby, viz Americký fosfor házený na lidi v Jugoslávii. Oboje zakázané. A po zveřejnění se stalo co? Nic. Takže budou klidně kašlat na další zákazy.
Odpovědět3 1
Taky jsem pro zákaz, ale oni si to "ilegálně" budou vyvíjet dále.
Odpovědět0 0